Скільки за часом триває баскетбольний матч

Гра в баскетбол входить до числа найпопулярніших у світі, проте не кожен може сказати, скільки триває один баскетбольний матч. Чверті, овертайми, перерви, таймаути - їх тривалість часто викликає питання.

Як вважають час у баскетболі

Баскетбол - один з тих видів спорту, в якому ведеться відлік чистого часу. Секундомір арбітра працює тільки тоді, коли м 'яч знаходиться в грі. Якщо він залишає межі поля або виникають паузи іншого характеру, час матчу зупиняється. Його відлік знову стартує після введення м 'яча в гру.

Сама гра розбита на чотири рівні чверті. Вони можуть тривати або 10, або 12 хвилин. При цьому 12-хвилинні відрізки в даний час практикуються тільки в Національній баскетбольній асоціації (НБА), яка існує в Північній Америці. У всіх інших турнірах одна чверть триває 10 хвилин.

Гра починається спірним кидком, який розігрується в центральному колі майданчика. Між чвертями робляться перерви по 2 хвилини кожен. При цьому друга і третя чверті розділяються великою перервою - 15 хвилин. Перемогу в баскетбольному матчі здобуває команда, яка набрала більше очок по завершенні ігрового часу (40 або 48 хвилин, залежно від правил). Якщо рахунок рівний, призначається овертайм (додаткові 5 хвилин). Команди грають до тих пір, поки не визначиться переможець. Нічиї бути не може, тому проводиться стільки овертаймів, скільки буде потрібно (один, два, три і т. д.) .Все названі цифри відносяться до чистого часу матчу. Якщо ж брати час звичайний, то на баскетбольний матч, як правило, йде близько 1-2 астрономічних годин (з паузами в грі, з перервами, овертаймами).

Особливі правила

Кожній команді на одну атаку дається 24 секунди (в НБА - 32). Час відраховується з моменту потрапляння м 'яча в руки гравця, а до його закінчення команда повинна позбутися баскетбольного "снаряда". В іншому випадку суддя перерве атаку свистком і передасть м 'яч іншій команді. Як правило, володіння закінчується кидком по кільцю суперника. Крім того, за 8 перших секунд володіння м 'яч потрібно перевести зі своєї половини поля на чужу. А при вкиданні або під час виконання штрафного кидка м 'яч повинен покинути руки баскетболіста протягом 5 секунд. Також існує правило 3 секунд: це межа часу знаходження гравця під кільцем суперника.

Рекорд тривалості гри

У 2006 році в Північній Америці відбувся найдовший баскетбольний матч. Команди "Дюк" і "Північна Кароліна" грали більше 58 годин поспіль - з ранку суботи до вечора понеділка. Матч проводився спеціально з метою встановити тимчасовий рекорд, а виручка від продажу квитків була спрямована на благодійні цілі.